Právě se nacházíte | Péče o prádlo

Péče o prádlo

Péče o Vaše spodní prádlo

Dodržováním několika jednoduchých zásad péče o prádlo Vám Vaše prádlo vydrží déle krásné,funkční a pohodlné.

 1. PRANÍ V RUCE Chcete-li co nejdéle uchovat vzhled a funkčnost svého prádla, doporučujeme vám prát ho v ruce, samozřejmě bílé prádlo odděleně od barevného (pozor i na světlé a pastelové barvy).

2. SÁČEK NA PRANÍ Pokud na ruční praní nejste zvyklá nebo to situaice neumožňuje, perte prádlo v automatické pračce při šetrném programu na 30°C a vždy v sáčku na praní. Ten oddělí vaše prádlo od jiných oděvů v pračce a zabrání možnému oděru, deformacím i vysunutí kostice a jejímu zaseknutí do bubnu. Sáček můžete zakoupit ve firemních prodejnách Triola a.s. a v našem e-shopu.

3. MODELACE KOŠÍČKŮ Vyztužené košíčky po každém praní prsty jemně vypněte a vymodelujte do původního oblého tvaru.

4. SPRÁVNÉ SKLADOVÁNÍ V prádelníku skladujte podprsenky volně rozložené. Nevmačkávejte vyztužené košíčky jeden do druhého.

5. AVIVÁŽ A BĚLIDLO Při praní prádla zásadně nepoužívejte aviváž ani bělidlo, které výrazně poškozují elastanová vlákna a způsobují změny jejich pružnosti a barevnosti - světlé barvy po čase šednou a syté naopak ztrácejí své svěží tóny.

6. ŽDÍMÁNÍ Podprsenky s kosticí při praní v ruce neždímejte, aby nedošlo k její deformaci. Přebytečnou vodu z košíčků pouze prsty vymačkejte. Vyhněte se jakémukoli "kroutivému" pohybu.

7. SUŠENÍ A ŽEHLENÍ Podprsenky nesušte na prudkém slunci ani v bubnových sušičkách. Nežehlete!

8. PROLAMOVÁNÍ  U podprsenek s vyztuženými bezešvými košíčky dávejte prosím pozor na to, aby nedošlo k jejich prolomení (např. během praní, uskladnění v tašce při cestách atd.). Takovým zacházením se povrch koše zvrásní a podprsenka se navždy znehodnotí.

 

 

Péče o Vaše plavky

 

Opalovací přípravky a tělová mléka obsahují olej, který může ve spojení s potem, chlórem či mořskou solí poškodit elastická vlákna výrobku.

Plavky po každém nošení proto ručně vyperte v jemném pracím prostředku či tělovém mýdle, jednou za čas je potom vyperte v pračce při šetrném programu, max. 40°C.


1. RUČNÍ PRANÍ  Plavky ručně vyperte po každém nošení - postačí obyčejné mýdlo.

2. PRANÍ V PRAČCE Několikrát za sezónu pak plavky vyperte v pračce (šetrný program do 40°C), aby se odstraniliy i odolnější nečistoty jako jsou jemné částečky písku, vodní řasy nebo stopy opalovacích krémů. Plavkám praní nijak zvlášť neuškodí. Naopak opět zvýrazníte pestrost barev. Doporučujeme však použít prací sáček, aby nedošlo k nevzhledným zátrhům na materiálu, poškození kostic a pod.)

3. MODELACE KOŠÍČKŮ Po praní vyztužené košíčky jemně ručně vytvarujte zpět do původního tvaru.

4. TRANSPORT Neponechávejte vlhké plavky dlouhou dobu v neprodyšném obalu.

5. AVIVÁŽ  Při praní nepoužívejte aviváž.

6. ŽDÍMÁNÍ Plavky neždímejte kroutivým pohybem, aby nedošlo k poškození kostic. Vodu pouze jemným tlakem vymačkejte.

7. SUŠENÍ A ŽEHLENÍ Nesušte plavky na prudkém slunci, ani v sušičce prádla. Výrobky nežehlete.

8. SKLADOVÁNÍ U plavkových podprsenek s vyztuženými bezešvými košíčky dávejte prosím pozor na to, aby nedošlo k jeho prolomení (např. během skladování, uskladnění v tašce při cestách atd.). Takovým zacházením se povrch koše zvrásní a podprsenka se navždy znehodnotí.

9. OCHRANA  Vyvarujte se kontaktu s drsnými povrchy (pozor na tobogány, dřevěné lavičky a okraje bazénů), zabraňte kontaktu plavek s UV zářením v soláriích.

Katalog

Kontakt

Libuše Bakajová

+420 606 630 378

info@baliba.cz

V pracovní dny

7:30 - 11:00, 11:30 - 16:00 hod


Nejprodávanější

Podprsenka - 03552

Podprsenka šitá s kosticí a vysokým…

653 Kč